0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: На глобално ниво намален број нови случаи на заразени, нерамномерната дистрибуција на вакцините се уште е закана за економиите

Глобалните случаи на Ковид-19 се намалуваат, но нерамномерната дистрибуција на вакцини може да го одложи глобалното економско закрепнување и уште повеќе да ги остави назад земјите во развој, соопшти Светската здравствена организација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close