0_Спорт.ПорталОстанато

СЗО: Можна е летна Олимпијада во Токио, но форматот ќе зависи од Ковид-19

Постои реална можност Олимпијадата во Токио да се одржи ова лето како што е планирано, но поради непредвидливите ризици од пандемијата на коронавирус многу одлуки околу форматот на Игрите би можеле да се носат во последен момент, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close