СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Ковакс очекува 250 милиони дози вакцини во следните шест до осум недели

Системот Ковакс очекува да добие 250 милиони дози вакцини против Ковид-19 во следните шест до осум недели, донирани на најсиромашните земји во светот, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

Back to top button
Close
Close