0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Коронавирусот можно е да го пренеле јазовци и зајаци од пазарот во Вухан

„Волстрит журнал“ пишува дека  членовите на експертската група на СЗО сметаат дека е потребна натамошна истрага за да се идентификуваат пренесувачите на овие и другите видови. Се уште не е јасен целосниот список на животни кои биле легално или нелегално продавани на пазарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close