СветСвет.Слајдер

СЗО: Индиската варијанта на Ковид-19 е откриена во 44 земји

Светската здравствена организација денеска соопшти дека варијантата на коронавирусот што го предизвика силниот смртоносен бран на Ковид-19 во Индија е пронајдена во десетици земји во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close