СветСвет.Портал

СЗО ќе расправа за новиот вид на коронавирус

Светската здравствена организација (СЗО) ќе одржи утре состанок, на кој ќе бидат разгледани стратегиите за сузбивање на новиот вид на коронавирус, кој се појави во Велика Британија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close