Svet.SlajderСвет

СЗО ќе ја процени вакцината Синофарм на 26 април, a Синовак на 3 мај

Експертите од Светската здравствена организација (СЗО) ќе ја проценат вакцината против Ковид-19 на кинескиот производител Синофарм на 26 април за можно одобрување за итна употреба, по што на 3 мај треба да следи проценка на втората кинеска вакцина произведена од Синовак, соопшти денеска СЗО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close