Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Две недели по ред рекорден број на смртни случаи од Ковид-19

Светската здравствена организација соопшти дека смртноста меѓу пациентите со Ковид-19 е рекордна на глобалнно ниво втора недела по ред

Back to top button
Close
Close