Свет

СЗО: Државите сами да одлучат за неносење маски врз основа на ситуацијата

Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека треба да се земат предвид локалните услови при одлуките на државите да им дозволат на вакцинираните граѓани да не носат заштитни маски на јавни места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close