0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Бројот на заразени во светот надмина 84 милиони, 541.000 за 24 часа

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во светот надмина 84,47 милиони, зголемувајќи се за над 541.000 во последните 24 часа, се наведува во последниот извештај на Светската здравствена организација (СЗО), објавен синоќа.

Back to top button
Close
Close