Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Бројот на заразени со коронавирусот расте деветта недела по ред

Бројот на заразени со коронавирусот во светот се зголемува деветта недела по ред, додека бројот на смртни случаи е поголем веќе шеста недела по ред, изјави Тедрос Аданом Гебрејесус, генерален директор на Светската здравствена организација (СЗО) на информативна седница за земјите-членки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close