Svet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус може да достигне два милиони пред масовна вакцинација

Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус може да достигне два милиона пред успешната вакцина да почне со широка употреба. Тоа го изјави денеска висок претставник на Светската здравствена организација.

Back to top button
Close
Close