0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

СЗО: Богатите земји мора да соработуваат со Ковакс

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, денеска ги повика богатите земји, пред да нарачаат дополнителни дози на вакцини против Ковид-19 за себе, да проверат дали тоа ги нарушува напорите за давање вакцини на сиромашните нации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close