СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО бара пристап до околу 600 пациенти во Појасот Газа

Светската здравствена организација (СЗО) денеска побара пристап до пациентите во Појасот Газа и можност за нивна евакуација за натамошно лекување, во моменти кога здравствените работници се соочуваат со тешкотии во згрижување на болните и ранетите по 11-дневниот израелски ракетен напад .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close