СветСвет.Портал

СЗО ја продолжува светската здравствена вонредна состојба

Светската здравствена организација ја продолжи глобалната здравствена вонредна состојба поради пандемијата на Ковид-19 за уште три месеци, соопшти Комитетот за итни случаи на СЗО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close