СветСвет.Портал

СЗО ја одобри кинеската вакцина Синовак за итна употреба

Светската здравствена организација (СЗО) ја одобри кинеската вакцина Синовак Бајотек за итна употреба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close