0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

SYRIZA: Micotakis e finalizoi kthimin për 180 shkallë për Marrëveshjen e Prespës

Në takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, kryeministri grek Kirijakos Micotakis kërkoi respektim dhe zbatim të plotë të Marrëveshjes së Prespës de e finalizoi kthimin për 180 shkallë të qëndrimin për këtë çështje, komentojnë nga partia opozitare greke SYRIZA.

Back to top button
Close
Close