Дописници МКДХроника

СВР Велес за шест часа откри десет пијани возачи

СВР Велес синоќа во периодот од 17.00 до 23.00 часот на подрачјето на СВР Велес спровеле акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close