Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

СВР Велес казни 65 возачи за брзо возење

Вчера,  од 12.00 до 18.00 часот, на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле регистрирани и санкционирани 65 прекршоци, од кои 27 во Велес, 19 во Кавадарци и 19 во Неготино, информира портпаролот Верољуб Додевски.

Велес, 22 јули 2021 (МИА)- Вчера,  од 12.00 до 18.00 часот, на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле регистрирани и санкционирани 65 прекршоци, од кои 27 во Велес, 19 во Кавадарци и 19 во Неготино, информира портпаролот Верољуб Додевски.

На несовесните возачи им биле изречени соодветни казни поради прекршување на Законот за сообраќај.ад/ир

Back to top button
Close
Close