Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

СВР-Штип во рок од два дена одзеде 754 парчиња пиротехнички средства

Полицијата синоќа во дом на светиниколчанец пронашла и одзела 150 парчиња пиротехнички средства со што во рок од два дена запленети се 754 парчиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close