ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Свисмедик“: Нема каузална врска меѓу вакцината и смртта на возрасното лице од Луцерн

Швајцарскиот институт за лекови „Свисмедик“ денеска соопшти дека нема каузална врска меѓу смртта на 91-годишно лице од Луцерн и вакцината што ја примило против Ковид-19, додавајќи дека починатото лице страдало од повеќе болести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close