БалканБалкан.Портал

Светските медиуми за Караџиќ: Воен злосторник со 1.000 лица

Светските медиуми ја објавија веста за пресудата за Радован Караџиќ, а во голем број медиуми тоа е една од најважните вести, јави Танјуг.

Back to top button
Close
Close