0_Македонија.ПорталОпштество

Светскиот ден на хемофилијата одбележан со регионална кампања

Во духот на пораката од Светската Федерација за хемофилија „Вашите постапки денес. Нивна иднина за утре!“, Рош Македонија организираше регионална кампања за одбележување на Светскиот ден на хемофилија со цел поддршка на сите лица со хемофилија и со кој било друг тип на коагулопатија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close