ЕвропаЕвропа.Портал

Светски медиуми: Кој е Марио Драги?

Марио Драги никогаш не избегнал предизвици, од спасување на угледот на италијанската Централна банка до спасување на еврото, и сега се подготвува да преземе уште потешка задача, коментираат светските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close