0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Светски ден на штедењето – Депозитите со раст и во вонредни услови, зголемувањето говори за довербата на населението во банките

И во вонредни услови депозитите имаат годишен раст, а таквото зголемување зборува за довербата која банките ја имаат кај населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close