0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Светски ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина

„Незапирливи“ е мотото на годинашното одбележување на 8 Мај -  Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина и на Неделата на македонскиот Црвен крст (8-15 мај 2021) и произлегува од активностите на оваа хуманитарна организација во изминатата година во справувањето со последиците од глобалната пандемија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close