Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Светска премиера на „Хомо“ во јануари на 51. ИФФИ во Гоа

Играниот филм „Хомо“ на режисерот Игор Иванов ќе има светска премиера на 51. Интернационален филмски фестивал во Индија, кој ќе се одржува од 16 до 24 јануари 2021 во Гоа, соопшти продукцијата Скопје филм студио.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close