СветСвет.Портал

Светот во 2020: Зделки од 116 милијарди евра: најголемите спојувања и аквизиции во Европа во 2020 година

Неоспорно 2020 година не беше обична година за економијата и бизнисот. Независно од тоа, за некои компании ова беше година на можности и успех. Што се однесува до спојувањата и аквизиции во Европа во изминатите 12 месеци во вредност од неколку милијарди евра, тие беа реткост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close