СветСвет.Портал

Светот во 2020: Уште една битка за Нагорно Карабах

На 27 септември ескалираше ситуацијата во Нагорно Карабах и на спорната територија се водеа борби во кои загинаа најмалку 5.000 луѓе. На почетокот на борбите и Азербејџан и Ерменија воведоа вонредна состојба и прогласија мобилизација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close