0_МИА Истражува.ПорталСветСвет.ПорталТема

Светот во 2020: Историска година за Блискиот Исток

Уште на почетокот на 2020 година, американскиот претседател Доналд Трамп, најави дека во неговата последна година од четиригодишниот мандат ќе се обиде да ги поправи работите во оние делови од светот каде што со децении има конфликти и крварења. А, на сите всушност ни порача дека ќе ни претстои интересна година. Како што најави, така и направи. Годината беше и повеќе од интересна, а за многумина стана и историска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close