0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderСветСвет.ПорталТема

Светот во 2020: Година кога САД ја преиспитуваат својата историја

Протестите против социјалната неправда, системскиот расизам и полициската бруталност кон црнците, поттикнати од смртта на Џорџ Флојд, на кого полицаец неколку минути му држеше колено на вратот додека тој молеше за воздух, се проширија во американските градови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close