0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Светот по вакцината: Коронавирусот во иднина ќе биде „опасен“ како здодевна детска инфекција, со благи симптоми

Овие недели и месеци, кога милиони се вакцинираат против коронавирусот и кога се чини дека пандемијата наскоро ќе заврши, научниците размислуваат како би можел да изгледа светот по вакцината. А, она што го гледаат, се чини утешно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close