0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Светлечка хавајска лигња одлета „на мисија“ во Вселената

Џејми Фостер, која докторирала на Универзитетот од Хаваи, проучува како вселенскиот лет ќе влијае на лигњите, со надеж дека тоа ќе помогне околу здравјето на луѓето при подолгите вселенски мисии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close