0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Светиниколски „Комуналец“ се поднови со опрема за чистење снег

Јавното комунално претпријатие „Комуналец“-Свети Николе набави нова механизација и опрема за чистење на снегот од улиците и локалните патишта во општината. Директорот Александар Давитков вели дека новата опрема е во износ од 2.100.000 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close