0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Сведок за „Ласкарци“: Мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил

Пред да излета од патот автобусот нагло заврте кон лево и мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил на десна страна, изјави сведок што бил патник во автобусот на Дурмо турс на денешното рочиште за автобуската несреќата кај Ласкарци.

Back to top button
Close
Close