0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Сведок на „Ласкарци“: Многу лоша слика, имаше многу мртви и заглавени под автобусот

Многу лоша слика, што никогаш не сум видел. Имаше многу мртви и заглавени под автобусот што не можеме да ги извадиме, изјави еден од очевидците, жител на селото Ласкарци кој меѓу првите пристигнал на местото на превртениот автобус, на денешното судење за сообраќајната несреќа од 13 февруари годинава, во која животот го загубија 16, а 37 лица беа потешко повредени.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close