КултураКултура.Портал

Свеченост по повод 250-годишнината од раѓањето на Кирил Пејчиновиќ- Тетоец

Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи денеска пред Музеј на тетовскиот крај ќе организира свеченост по повод 250-годишнината од раѓањето на просветителот, народниот учител и игумен на Лешочкиот манастир Кирил Пејчиновиќ- Тетоец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close