Дописници МКДОпштински вести

Свечена академија по повод 111-годишнината од Дебарскиот конгрес

На свечената академија, која попладнево беше одржана по повод 111- годишнината од Дебарскиот конгрес, поздравен збор имаа градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, албанскиот претседател Илир Мета и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Back to top button
Close
Close