0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Сузбиена организирана криминална група која криумчарела мигранти

По спроведена полициска операција под раководство на јавен обвинител од јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе и Одделот за специјални и посебни операции на СВР Скопје и СВР Струмица, сузбиена е организирана криминална група која криумчарела мигранти.

Back to top button
Close
Close