Дописници МКДОпштински вести

Сушата и сушната почва го пролонгира пошумувањето над езерото „Младост“

Есенското пошумување на опожарените површини над велешко езеро „Младост“ кое екипи на ШС „Бабуна“ од Велес требаше да го отпочнат во ноември е пролонгирано поради сушната почва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close