0_Магазин.ПорталЗанимливости

Сурфер почина по напад од ајкула во Австралија

Минатата година имало осум смртоносни напади на ајкула, според официјалниот регистар на земјата. За педесет години, имаше просечно по еден смртоносен напад на ајкула годишно, а во 2019 година, не се случил таков напад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close