0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Суперкупот на Англија ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август, Ливерпул ќе игра со Челзи или Арсенал

Објавено е времето и местото на одигрувањето на натпреварот во фудбалскиот Супер куп на Англија.

Лондон, 29 јули 2020 (МИА) – Објавено е времето и местото на одигрувањето на натпреварот во фудбалскиот Супер куп на Англија.

Средбата ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август.

На овој меч Ливерпул кој е шампион на Англија, ќе се соочи со победникот на ФА Купот, во финалето во кое ќе се сретнат Челзи и Арсенал.

Финалето на ФА Купот ќе се одржи на 1 август. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close