BotëBotë.Portal

Sulm raketor ndaj bazës irakiane Taxhi

Baza ushtarake irakiane Taxhi ishte cak i një sulmi raketor, njofton televizioni Hadas.

Bagdad, 14 janar 2020 (MIA) – Baza ushtarake irakiane Taxhi ishte cak i një sulmi raketor, njofton televizioni Hadas.

Në bazën Taxhi, që gjendet në veri të Bagdadit, janë stacionuar edhe ushtarë amerikanë.

Tani për tani nuk ka hollësi kush e ka kryer sulmin, dhe informacione për viktima eventuale. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close