Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Сугарески: Очекувам голема реализација на капиталните инвестиции

Силната инвестициска активност во инфраструктурата продолжува и во четвртиот квартал. Очекувам голема реализација на капиталните инвестиции, бидејќи во ресосорт транспорт четвртиот квартал е и најсилен, истакна министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески при денешната работна посета на Валандово.

Back to top button
Close
Close