0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Сугарески и Китанов на увид во рехабилитација на регионалниот пат Вевчани – врска со ГП Ќафасан

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во рехабилитација на регионален пат Вевчани-врска со граничен премин Ќафасан.

Скопје, 12 март 2020 (МИА) – Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во рехабилитација на регионален пат Вевчани-врска со граничен премин Ќафасан.

Активностите се планирани со програмата за изградба и реконструкција на Јавното претпријатие за државни патишта. лв/сп/

 

Back to top button
Close
Close