0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Сугарески: Буџетот на Министерството за транспорт за 2020. развоен, 83 проценти за капитални проекти

Буџетот на Министерството за транспорт и врски за 2020 година е развоен, директно насочен кон потребите на стопанството и граѓаните. Проектиран е на 5 милијарди 810 милиони 579 илјади денари, од кои 83 проценти  или 4 милијарди 819 милиони 974 илјади денари се расходи наменети за реализација на капитални проекти. Ова, информира денеска ресорниот министер Горан Сугарески, претставува зголемување за 854 милиони и 741 илјада денари споредено со годинава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close