СветСвет.Портал

Суга сака да го реши спорот со Русија околу Курилските острови

Новиот премиер на Јапонија Јошихиде Суга денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин при што истакна дека сака да го реши територијалниот спор што постои меѓу двете земји околу Курилските острови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close