0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Суга: Едногласна поддршка од лидерите на Г7 за Олимпијадата во Токио 

Јапонскиот премиер Јошихиде Суга изјави вечерва дека лидерите на седумте индустриски најразвиени земји во светот (Г7) го поддржале неговиот план Олимписките игри во Токио да се одржат на лето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close