EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Suedia i heq masat kufizuese për më të moshuarit

Qeveria suedeze njoftoi sot se qytetarët e më të moshuar të vendit nuk duhet më të izolohen. Ky vendim u mor për shkak të nivelit të ulët të infeksionit me Kovid-19 krahasuar me pranverën dhe efektet e dëmshme në rritje të izolimit në shëndetin mendor.

Back to top button
Close
Close