0_Македонија.ПорталПолитика

Судскиот совет ја разреши врховната судијка Лидија Неделкова    

Судскиот совет на Република Северна Македонија на денешната седница донесе едногласна одлука да ја разреши од функцијата врховната судијка Лидија Неделкова. 

Back to top button
Close
Close